Přeskočit na obsah

Poslední vlak – 2020

Výstava sedmi železničních maleb zachycujících emoce posledních, vlakových spojů dne.

PÁR MÝCH SLOV…

Poslední vlak. Označení, které je zdánlivě nenápadné, mnohdy však znamená více než jen označení posledního spoje daného dne. Ať už jsme na návštěvě u rodiny, přátel, jsme na koncertě, divadelním představení, nebo jsme se po práci zdrželi déle ve městě. Poslední vlak je náš zachránce; vlak, ke kterému vzhlížíme a věříme, že pojede včas a pomůže nám dostat se tam, kam potřebujeme.

A právě tímto směrem jsem chtěl hledět. Tento úhel pohledu jsem chtěl nastavit, abych vyobrazil momenty, v nichž bude slovní spojení – poslední vlak – jako magický symbol, jako klíč, který může pomoci poodhalit příběhy a pocity v nich ukryté.

Oproti minulé výstavě, jejíž téma bylo rovněž vlakové, jsem se snažil pojmout obrazy odlišně. Aspekt proměnlivého počasí a atmosféry převážně nočních výjevů, neodmyslitelně patřící k poslednímu vlaku, zcela definuje každé plátno. Světla lamp, pouličního osvětlení, motoráčků a jejich odlesky společně s lidmi na nástupištích nebo postávajících cestujících u vlaku, strojvedoucích či náhodných kolemjdoucích. To vše vytváří kolorit propojující a jednotící cyklus těchto maleb.

Zvu vás k prohlídce křehkých momentů loučení, shledávání a odjíždějí. Pojďte se se mnou vydat na poslední vlak alespoň formou několika fotek z výstavy.

Čekání s Italem
Neodjížděj
Malé radosti
Ve třpytu města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *